زندگی مشترک برای بیشتر افراد، با تجربه هایی که از آزمون و خطا به دست آورده اند ادامه پیدا می کند. اما دانستن تجربه زوج های موفق می تواند کمک کند که ازدواج شادتری داشته باشید. به خصوص اگر در شروع ازدواج یا دوران نامزدی هستید، بهتر است این نکته ها را بدانید و به کار ببندید تا از ابتدا مسیر را درست بروید.

 

 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

 

ادامه مطلب
تاريخ : پنج شنبه 16 مرداد 1393  | 01:33 ب.ظ | نويسنده : باران(borkhar) | نظرات 0

 

 


برای خیلی‌ها نوشیدن آب خالی لطفی ندارد و به همین دلیل از نوشیدن آن فراری‌اند. ما در این مطلب چند روش ساده برای خوش‌طعم کردن آب و نوشیدنی‌های مناسب برای جلوگیری از بی‌آبی بدن را ذکر می‌کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

 

آب طعم دار

 

تابستان و تابش خورشید و تشنگی. در روزهای بلند و گرم بدن ما به واسطه‌ی تعریق، ادرار و حتی تنفس حدود 2 لیتر آب از دست می‌دهد. به همین دلیل لازم است که این آب از دست رفته جبران شود در غیر این صورت بدن تبدیل به کویر می‌شود. به عقیده‌ی متخصصان بدن یک فرد بزرگسال روزانه به حدود یک و نیم لیتر آب نیاز دارد که باید از طریق نوشیدن آب و مصرف مواد غذایی سرشار از آن مانند میوه‌ها و سبزیجات تامین شود؛ اما برای خیلی‌ها نوشیدن آب خالی لطفی ندارد و به همین دلیل از نوشیدن آن فراری‌اند.

ما در این مطلب چند روش ساده برای خوش‌طعم کردن آب و نوشیدنی‌های مناسب برای جلوگیری از بی‌آبی بدن را ذکر می‌کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

 

 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com


ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 14 مرداد 1393  | 06:50 ب.ظ | نويسنده : باران(borkhar) | نظرات 1

 

اخلاق

 

یکی از آفت های ایمان سوء خلق است. در فرهنگ رفتاری دین، در مذمّت سوء خلق سخن بسیار گفته شده و متقابلاً تأکید و توصیه های فراوانی بر حسن خلق آمده است و از مۆمنان خواسته شده که حسن خلق رفتاری داشته باشند. یعنی حسن خلق برای آنان عادت و ملکه بشود.

 

 


 

در مضامین روایات سه علامت برای حسن خلق بیان شده است.

اول: خوشرویی: آدم خوشرو، آدمی است که با دیگران به گرمی و صمیمیت برخورد کند مثلاً: در مصافحه،گرم برخورد کند و اخمو نباشد و چهره باز داشته باشد. خداوند رحمت کند استاد ما مرحوم آیت اللّه میرزا جواد آقای تهرانی ـ مفسر بزرگ قرآن کریم ـ را که نخستین بار ایشان ما را متوجه این روایت شریف کرد: «لاکلام قبل السلام» اوّل سلام، بعد کلام، اگر کسی با شما شروع به صحبت می کند و بدون سلام می پرسد: این چی می شود؟ فلان کار چی شد؟ شما به او سلام کن. او هم اگر آداب دینی را بداند، قبل از اینکه حرفی را آغاز کند،سلام می کند. مثلاً گوشی تلفن را که برمی دارید،سلام کنید،سلام جزو آداب است، دعای الهی است. کسی زنگ می زند قبل از هر کلامی بگویید: سلام علیکم. شما زنگ به کسی می زنید، ابتدا بگویید: سلام علیکم. اوّل سلام، بعد کلام.

 

 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com


ادامه مطلب
تاريخ : یک شنبه 5 مرداد 1393  | 12:01 ق.ظ | نويسنده : باران(borkhar) | نظرات 0

 

 

انسان باید تلاش کند تا در معامله هایش ضرر نکند. انسانی که می خواهد وارد یک گروه و یا جایی بشود، باید شرایطش را داشته باشد. باید خود را بشناسد و ببیند آیا آن شرایط را داراست یا نه؟ پس انسان باید از خود برآوردی داشته باشد تا ببیند کیست.

اگر فردی بگوید: من کسی هستم که خدا درباره من گفته است: «نَفَختُ فِیهِ مِن رُوحِی»1 از روح خود در آن دمیدم، این چنین چیزی خیلی ارزش دارد. اگر فرد به این باور رسید که «رَحِمَ اللهُ امرَئاً عَرِفَ قَدرَهُ و لَم یَتَعَدَّ طَورَهُ؛ خدا رحمت کند کسی را که قدر خودش را بشناسد و از آن تجاوز نکند»،2 یعنی توانست موقعیّت خود را تشخیص دهد، این شناخت بسیار ارزشمند است. این جاست که معلوم می شود غفلت، انسان را بدبخت می کند. انسانی که ارزش خود را نداند، به جهنّم می رود. نه آن که خدا او را به جهنم ببرد، بلکه خودش می رود؛ چرا که در دنیا زندگی جاهلانه داشته و عملاً به طرف آتش حرکت می کرده است: آتش طمع، آتش شهوت، آتش غضب، آتش گناه و ... . اگر انسان توجه نداشته باشد که روزی ملایک به او سجده کرده اند، نتیجه اش آن می شود که به شیطان سجده می کند. انسانی که خود را نمی شناسد، به کم فروشی مبتلا می شود و خود را به بهای اندکی می فروشد.

فردی مقام اول کشتی کج شده بود و شاه می خواست به او جایزه بدهد. پیغام فرستاد که هر چه بخواهی به تو می دهم. او گفته بود: «تصدیق گواهی نامه پایه یک رانندگی را می خواهم». وقتی گواهینامه را دادند و او رفت، شاه گفت: «از چشمم افتاد، فکر می کردم برای خود کسی است ولی برای خود ارزشی قایل نبود».

انسان از دعاهای خود می فهمد که چه اندازه ارزش دارد. امام خمینی (قدس الله نفسه الزکیه) می فرمایند: «متأسفم برای کسی که به حرم امام هشتم (علیه السلام) می آید و چیزهایی می خواهد که در حدّ انسانیّت نیست. چنین فردی خیلی کوچک است، چرا که به منبع لطف و خزینه الهی آمده است، امّا یک خواسته کوچک دنیایی دارد و از معنویّات غافل است».

 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.comتاريخ : پنج شنبه 2 مرداد 1393  | 01:46 ب.ظ | نويسنده : باران(borkhar) | نظرات 0
.: Weblog Themes By BlackSkin :.

تعداد کل صفحات :  ::      1   2   3   4   5   6   7   8   9   10